Kalkulator wydruków

KROK 1KROK 2KROK 3KROK 4 KROK 5
Wybór rodzaju wydruku  
Baner tradycyjnyBaner tradycyjny 2
+ zobacz opis
Zamknij
Banery tradycyjne to popularne na naszych ulicach zadrukowane i rozwieszane tkaniny powleczone PCV najczęściej zaopatrzone w stalowe oczka ułatwiające montaż na płotach ścianach i wolno stojących stelażach.
Naklejki 3D - wypukłeNaklejki 3D - wypukłe
+ zobacz opis
Zamknij
Naklejki wypukłe 3D powstają po pokryciu gęstą i przezroczystą żywicą zwykłych naklejek drukowanych na folii samoprzylepnej. W rezultacie pokrycia folii żywicą otrzymujemy efektowny gadżet służący celom informacyjnym, reklamowym lub ozdobnym. Taką technologię czasami nazywa się domingiem. Wypukłe naklejki 3D mogą być drukowane na wielu rodzajach folii np. srebrnej lub złotej. Przy zastosowaniu nawet zwykłych folii z popularnym klejem charakteryzują się bardzo dobrym przyleganiem do wielu podłoży. Jednak niekiedy ze względu na wyjątkowo trudne podłoża np. porowate powierzchnie, lub warunki zewnętrzne np. duże różnice temperatury i wilgotności powietrza, możemy wykonywać je na foliach z klejami wzmocnionymi.
Wypukłe naklejki 3D najczęściej zamawiane są w formatach prostokątnych i kwadratowych a także w postaci koła, lub owalu. Mogą być także wykonane w formatach wielościennych, lub nawet całkowicie dowolnych i nieregularnych kształtach. Możliwe jest też wykonywanie wyciętych po obrysach wypukłych napisów.
 
Mozaiki 3D
Wypukłe naklejki 3D mogą przy odpowiednim zaprojektowaniu graficznym tworzyć mozaiki 3d, gdzie jeden większy wzór złożony jest z całego zestawu poszczególnych wypukłych kafelków (naklejek 3D). Dość często praktycznym zastosowaniem naklejek wypukłych jest znakowanie wyrobów przemysłu motoryzacyjnego, telekomunikacyjnego, medycznego, komputerowego, AGD i meblarskiego. Bardzo często ze względu na swą uniwersalność wypukłe naklejki 3D służą do efektownego prezentowania logo wielu firm.


Ze względu na pracochłonny i wieloetapowy proces wytwarzania naklejek 3D: druk, sezonowanie wydruku, nacinanie ploterem, usuwanie z wydruku folii zbytecznej, nakładanie żywicy i suszenie najkrótszy czas realizacji usługi wynosi 4-5 dni.
 
Baner do rollupaBaner do rollupa
+ zobacz opis
Zamknij

Banery do rollupa to tkaniny pokryte PCV przeznaczone do prezentowania we wnętrzach. Zadrukowana tkanina montowana jest do specjalnej aluminiowej kasety umożliwiającej łatwe i bardzo szybkie rozwinięcie jej a po skończonej prezentacji zabranie ze sobą.

Należy pamiętać by plik do druku miał wysokość 205 cm. Te dodatkowe 5 cm (na dole wydruku) nie powinno zawierać żadnych istotnych elementów obrazu, gdyż będzie stanowić jedynie rozbieg z kasety. Obraz oglądany przez widza będzie miał 200 cm wysokości.

Wydruki samoprzylepneWydruki samoprzylepne -kafelek
+ zobacz opis
Zamknij
Wydruki na foliach samoprzylepnych przeznaczone są do prezentacji do wewnątrz oraz na zewnątrz. Występują w wielu rodzajach, co umożliwia wykonanie wydruku samoprzylepnego na pojazdy, szyby, ściany oraz różnego typu naklejki od bardzo małych do bardzo dużych.
 
Do wydruku można zamówić usługę laminowania w celu zabezpieczenia wydruku. Można też zamówić usługę nacinania bądź wycinania naklejek na ploterze po obrysie, lub nawet pokrycia grubą wypukłą warstwą żywicy.
Zamknij
Folie tego typu mają zastosowanie przy swobodnym zawieszeniu, lub przy bardzo małych formatach wydruków do oglądania w rękach. Mogą być wykorzystane do niektórych rodzajów kasetonów np. takich które umożliwiają wsunięcie obrazu pomiędzy dwie płyty z pleksi.
Wydruki na papierachWydruki na papierach -kafelek
+ zobacz opis
Zamknij
Wydruki na papierach przeznaczone są do prezentacji do wewnątrz. Wyjątkiem jest tylko papier bluback, który stosowany jest do zewnętrznych miejskich bilbordów. Są to stosunkowo tanie materiały które najczęściej wykorzystywane są do wykonania plakatów, zdjęć, prac studenckich.
Zamknij
Technika druku na sztywnych płytach umożliwia wykonanie tablic informacyjnych, map, plansz, ekspozycji czy znaków z przeznaczeniem do stosowania zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz.

Wydruki do podświetleńWydruki do podświetleń -kafelek
+ zobacz opis
Zamknij
Tą technikę druku wykorzystuje się wówczas, gdy druk ma poprawnie wyglądać, gdy oświetlony jest światłem przechodzącym. To znaczy, że źródło światła podświetlającego znajduje sie pod wydrukiem i jest silniejsze od światła padającego na obraz.
Wydruki na tkaninachWydruki na tkaninie
+ zobacz opis
Zamknij
Dla osiągnięcia efektownego wyglądu reklamy wewnętrznej, lub w celach dekoratorskich stosuje się wydruki na tkaninach (chodzi o tkaniny nie pokryte PCV).
Wydruki na tapetachWydruki na tapetach
+ zobacz opis
Zamknij
Wydruki na taperach umożliwiają indywidualną i oryginalną aranżację wnętrza pomieszczenia. Tapety mogą mieć powierzchnię gładką oraz strukturalną.
Zamknij
Wydruki na foliach magnetycznych najczęściej stosowane są na pojazdach. Tego typu wydruk można szybko i bez problemowo zamocować na metalowym podłożu i w razie potrzeby zdjąć bez użycia żadnych narzędzi.
Zamknij
Są to wydruki napinane na krosna malarskie. W efekcie powstaje blejtram z naniesionym obrazem, który idealnie nadaje się do aranżacji wnętrz. Przy zastosowaniu płótna strukturalnego można uzyskać znakomitą imitację ręcznie malowanego obrazu.
 
Standardowe wymiary blejtramów to: 30x40, 30x45, 40x50, 40x60, 50x70, 70x100, a grubość listwy blejtramu to 3 cm
.
Zamknij
Wydruki zmontowane z odpowiednimi listwami zamocowanymi od góry i od dołu pozwalają na łatwe i szybkie wieszanie np. plakatu czy mapy.
Wydruki na szkleWydruki na szkle
+ zobacz opis
Zamknij
Wydruki na szkle są jak dotąd dosyć rzadko spotykaną metodą ekspozycji. Najczęściej stosowaną w różnych formach dekoracyjnych takich jak: szyby nad blatem kuchennym, obrazy podświetlane, balustrady balkonów i schodów.
 
Druk wykonywany jest w odbiciu lustrzanym na tylnej stronie szyby. W efekcie uzyskujemy widok i błysk szyby pod którą znajduje się obraz.
Wydruk na płytach CDWydruk na płytach CD
+ zobacz opis
Zamknij
Druk na płytach CD najczęściej stosowany do małych i średnich nakładów. Technika druku którą posiadamy nie opłaca się w przypadku masowej produkcji płyt zawierających programy, gry, filmy czy muzykę.
 
Posiadamy specjalnie przygotowany szablon na którym płyty rozkładane są pojedynczo. Na szablonie można jednorazowo zadrukować 60szt. Dlatego zalecamy składanie zamówień w wielokrotności liczby 60, czyli 60, 120, 180, 240, 300 itd.
Jeśli zamówienie zostanie złożone dla przykładu na 100szt. cena zostanie skorygowana i będzie równowarta zamówieniu na 120 płyt.
 
Płyta ma wymiar 12 x 12 cm. Plik powinien być przygotowany w wymiarze 12,2 x 12,2 cm. Te dodatkowe 2mm przewidziane są na spady.
Zamknij
W wypadku, gdy nie utrzymujemy określonych materiałów w naszym magazynie, istnieje możliwość wykonania nadruku na podłożu powierzonym przez klienta. Materiał musi spełniać określone wymogi. W tym celu prosimy kontaktować się z recepcją drukarni.
 
Każda praca wykonywana w naszej drukarni z wykorzystaniem naszych surowców objęta jest wkalkulowaną kwotą obejmującą ryzyko ich zepsucia. Zapewniamy, że każda usługa z materiałami powierzonymi przeprowadzana jest u nas z niezwykłą starannością. Niestety w bardzo trudnych i skomplikowanych procesach obróbki nie da się całkowicie wyeliminować ewentualnych awarii.
Nie nakładamy marży na surowce powierzone dla wykonania usług w naszej drukarni i dlatego też nie możemy brać na siebie ryzyka ewentualnego zniszczenia oddanych nam materiałów.

W wypadku zniszczenia powierzonych nam surowców nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności finansowej.
Akceptacja tak postawionych zasad jest warunkiem niezbędnym, abyśmy zgodzili się przyjąć zamówienie do realizacji.